Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

GORĄCZKA ZŁOTA W ZS NR 1 - 17/11/2014

Jednym ze statutowych działań Polskiego Czerwonego Krzyża jest m.in. organizacja pomocy charytatywnej dla najuboższych dzieci i ich rodzin. Każdego roku Polski Czerwony Krzyż organizuje ogólnopolską akcję "Gorączka złota", która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki uliczne, zbiórki w sklepach, szkołach, firmach, a także w wielu innych miejscach. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji społecznej organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Płońsku. W terminie od 17 listopada do 15 grudnia 2014 zbierano na terenie szkoły monety 1, 2 i 5-groszowe. Głównym celem przedsięwzięcia było pozyskanie funduszy na zakup paczek świątecznych dla najbiedniejszych dzieci z powiatu płońskiego.

Nasi uczniowie ochoczo przystąpili do tej akcji, którą zainicjowały i nadzorowały: pani Barbara Ferska, opiekun Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi, pani Anna Jackiewicz-Ochidi, opiekun Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz pani Monika Gołębiowska-Łaska, szkolny pedagog.

Łącznie, w zbiórce wzięło udział 14 klas.

Efekty zbiórki wyglądają następująco:

1 k -23 kg

4 TR/S - 13,8 kg

3 LW/S - 9,0 kg

1 LW -6,0 kg

2 TI/S - 5,6 kg

1TŻ - 5,3 kg

1TF - 3,4 kg

2 s- 3,3 kg

3 k - 2,2 kg

4TI - 1,7 kg

1 TS/M - 1,4 kg

3 TS - 1,0 kg

1 TMT - 0,7 kg

3 r - 0,3 kg

Łącznie zebrano 76,70 kg monet o nominałach 1, 2, 5 - groszowych,
które komisyjnie zważono, a następnie przekazano Zarządowi Rejonowemu PCK w Płońsku.

Wszystkim uczniom biorącym udział w akcji gorąco dziękujemy.

Dla klasy, która zebrała największą ilość monet przygotowano dyplomy z podziękowaniami i drobne upominki, a także dzień bez oceny niedostatecznej.

Akcja "Gorączka złota" oprócz pozyskania środków na zakup paczek świątecznych, ma także wymiar społeczny. Podczas akcji promowana jest idea wolontariatu - bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Warto podkreślić fakt, że większość wolontariuszy to uczniowie, którzy pomagają swoim rówieśnikom.

Wygenerowano w sekund: 0.05
13,502,861 unikalne wizyty