Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dzień Otwarty 5/04/2014

Nadszedł czas bardzo trudnych wyborów i decyzji dla trzecioklasistów gimnazjów. Jak będzie wyglądała ich przyszłość? Aby nieco ułatwić im ten ciężki wybór, nasza szkoła przygotowała

dzień otwarty w dniu 5/04/2014.


W auli odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły i nauczycieli z uczniami gimnazjów z Płońska i okolic. Dyrektor szkoły pan Zygmunt Aleksandrowicz przywitał wszystkich obecnych i zapoznał z ofertą edukacyjną szkoły i realizowane przez nią przedsięwzięcia. Dodatkowo gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć film o naszej szkole.

Szczególnie bogata jest oferta liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym i policyjnym, które cieszą się powodzeniem wśród dziewcząt i chłopców oraz techniczna w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa, technik mechanik , technik mechatronik, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych oraz technik usług fryzjerskich. Oferujemy również kształcenie w Zasadniczej Szkole Zawodowej Nr 1 w zawodach: mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych, monter mechatronik, operator obrabiarek skrawających lub ślusarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie lub stolarz, kucharz i klasa wielozawodowa.

W pracowniach każdy profil przygotował stanowisko przedmiotowe, które w ciekawy sposób prezentowało zalety danego kierunku kształcenia. Pokazano ciekawe prezentacje, filmy, wizualizacje.

W internacie zaprezentowały się klasy technikum fryzjerskiego i gastronomicznego. Uczniowie szkoły zaprezentowali swoje zawodowe umiejętności, nabyte w cyklu kształcenia w szkole. Gimnazjaliści i rodzicie mogli zadawać pytania bezpośrednio uczniom , którzy uczą się tych zawodów oraz nauczycielom przygotowującym ich do wybranego zawodu. Gimnazjaliści i ich rodzice mieli możliwość degustacji wypieków i przekąsek przygotowanych przez uczniów.

W internacie jest także strzelnica, gdzie nasi „policjanci i wojskowi” ćwiczą strzelanie. Można było podziwiać ich umiejętności.

Uczniowie, którzy interesują się sportem mogą korzystać z największego kompleksu sportowego w powiecie płońskim oraz rozwijać się w tym kierunku dzięki działającym klubom sportowym. Mamy także dużą salę gimnastyczną oraz siłownię.

Z kolei uczniowie, którzy interesujący się aktorstwem i teatrem, mogą brać udział w spektaklach organizowanych w języku polskim. Od 2 lat na terenie szkoły działa również Grupa Teatralna Języka Angielskiego A&A, która odnosi sukcesy w środowisku lokalnym oraz ogólnopolskim.

Zeszłym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w ewaluacji zewnętrznej. Szkoła w skali A-E otrzymała ocenę A oraz w pozostałych kryteriach ocenę B.

Następnie zastępca dyrektora pan Piotr Jakubiak poinformował uczniów o elektronicznym systemie rekrutacji, który będzie funkcjonował przy rekrutacji na rok szkolny 2014/2015.

Doskonała wiedza i umiejętności uczniów to wynik pracy i kształcenia w nowoczesnych i spełniających najwyższe standardy pracowniach przedmiotowych, wyposażonych w tablice interaktywne czy rzutniki multimedialne. Zajęcia dydaktyczne prowadzą nauczyciele posiadający wysokie kwalifikacje pedagogiczne i będący egzaminatorami OKE na egzaminach maturalnych i zawodowych.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ 1

Sprawimy, że twój przyszły zawód stanie się twoją pasją
a egzamin maturalny podsumowaniem twojej pracy w liceum i technikum.
Wygenerowano w sekund: 0.05
8,937,967 unikalne wizyty