Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

10. edycja Narodowego Czytania

Narodowe Czytanie to akcja Prezydenta RP Andrzeja Dudy zainaugurowana w 2012 roku. Jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości przez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W tym roku cała Polska czytała „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Organizatorami dzisiejszej uroczystości byli: Burmistrz Miasta Płońsk, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku oraz Miejskie  Centrum Kultury w Płońsku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP.

Była to jubileuszowa edycja Narodowego Czytania organizowanego przez Miejską Bibliotekę im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku. Z tej okazji pani dyrektor Bożena Kaliściak wręczyła pamiątkowe podziękowania dyrektorom płońskich szkół biorącym co roku udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy technikum: Łukasz Rosiński (w roli narratora) i Dawid Ziemnicki (jako Zbyszko Dulski) oraz uczennica liceum: Karolina Błaszczak, która wcieliła się w kreację Anieli Dulskiej. Opiekunami występujących uczniów były panie: Dorota Gut- Pacuszka i Anna Markowska. Młodzież zaprezentowała współczesną wersję dramatu, zastanawiając się, kim dziś byłaby Dulska? Padły słowa, że mogłaby być prężnie działającą bizneswoman, artystką, która próbuje realizować się kosztem swoich bliskich, a może po prostu matką, która po wielu latach zdaje sobie sprawę z popełnianych błędów życiowych. Łukasz Rosiński jako narrator zastanawiał się, czy współczesna Dulska potrafiłaby jednak przyznać się przed sobą do życiowej porażki? Bo na pewno nie przed innymi…Padło słuszne stwierdzenie, że to często dom jest miejscem, gdzie ludzie zrzucają maskę i pokazują swoją prawdziwą twarz. Niestety w dzisiejszych czasach jest różnie, bo zgodnie z życiowym mottem  Dulskiej ”Brudy trzeba prać we własnym domu”.

Występ uczniów spotkał się z wielkim uznaniem słuchaczy i uczestników tegorocznego Narodowego Czytania, dlatego serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom.  

Zdjęcia dostępne w galerii zdjęć - zobacz

Komisja ds.promocji szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.04
10,960,956 unikalne wizyty