Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

82. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września to wspomnienie strasznych wydarzeń z 1939 r. W wojnie poniosło śmierć ponad 60 milionów osób. W Polsce życie straciło 6 mln obywateli polskich, w tym 3 mln Żydów, dlatego po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie klasy II LW (liceum wojskowe) wspólnie z p. dyrektor Ewą Głuchowską, wychowawcą: p. A. Markowską oraz nauczycielami: p. A. Markowskim i p. P. Żochowskim, wzięli udział w obchodach 82. rocznicy.

Po Mszy Św., która rozpoczęła się o godz. 12.00 w parafii św. M.M. Kolbe w Płońsku wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali na cmentarz parafialny, gdzie ks. proboszcz ZbigniewSajewski odmówił modlitwę za poległych żołnierzy. Na cmentarzu głos zabrali: p. Andrzej Pietrasik- Burmistrz Miasta Płońska, p. Elżbieta Wiśniewska – Starosta Powiatu Płońskiego oraz senator RP- p J. M. Jackowski.

Delegacje szkół, przedszkoli, samorządów, służb mundurowych, organizacji i stowarzyszeń złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach poległych, natomiast przedstawiciele klasy II LW: Tobiasz Olewiński i Jakub Jędrzejewski pełnili służbę przy bezimiennych grobach poległych bohaterów.

Chwała bohaterom! 

zobacz zdjęcia...

Wygenerowano w sekund: 0.08
10,961,190 unikalne wizyty