Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Konkurs zesPOLeni

Konkurs zesPOLeni z naszym udziałem

 

Uczennice klasy II LMp: Justyna Fągowska, Głuskowska Natalia, Kołodziejska Aleksandra, Sitkowska Justyna, Wiśniewska Małgorzata i Aleksandra Ziemkiewicz pod opieką nauczycielki języka angielskiego, Magdaleny Jeżak,  w lutym 2021r reprezentowały naszą szkołę w konkursie edukacyjnym ZesPOLeni. Organizatorem konkursu był Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej. Konkurs był finansowany ze środków pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, w ramach Funduszy norweskich i EOG.

Zadaniem naszych uczennic było przedstawienie wybranego obszaru lub wątku pozytywnego wpływu Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Liechtensteinu w formie materiału wideo/filmu w języku angielskim z polskimi napisami (przy użyciu dowolnego sprzętu pozwalającego na rejestrowanie obrazu i dźwięku np. telefon, aparat, tablet, komputer, kamera).

W filmie przygotowanym przez nasze reprezentantki możemy zobaczyć Olę Kołodziejską i Justynę Fągowską, które wystąpiły w rolach dziennikarki i profesor Niny Witoszek. Treść filmu stanowi wywiad z Niną Witoszek, pisarką, filozofem i wybitną polską intelektualistką, historykiem sztuki, profesorem Uniwersytetu w Oslo, Laureatką Nagrody Wolności Słowa fundacji „Fritt Ord” oraz Laureatką Nagrody Wybitny Polak w Norwegii w kategorii OSOBOWOŚĆ. Wywiad przeprowadzony został w języku angielskim.

 

Wszystkie konkursowe filmy są dostępne na kanale YouTube: www.youtube.com/channel/UCYqhjH7x6HYoGuLPCNT6fHA

 

Magdalena Jeżak

 

Wygenerowano w sekund: 0.06
9,883,499 unikalne wizyty