Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

,,Bo razem dobrze wiesz
Zaufaj mi i ze mną chodź…”

 (Pectus) 

Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele usłyszeli pierwszy dzwonek. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, inny niż dotychczas, bo w reżimie sanitarnym. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, w oficjalnych uroczystościach inauguracyjnych wzięli udział jedynie uczniowie klas pierwszych i ich wychowawcy. Młodzież ze starszych klas przybyła do szkoły tylko na spotkanie organizacyjne.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, oddano głos pani Ewie Głuchowskiej, która z dniem 1 września 2020 r. objęła stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku. Pani dyrektor podkreśliła wyjątkowość roku 2020, przypominając o setnych rocznicach: urodzin Papieża Jana Pawła II, zwycięskiej Bitwy Warszawskiej oraz jubileuszu powstania NSZZ ,,Solidarność”. Znajomość tych rocznic, jak wspomniała p. Ewa Głuchowska, jest kluczowa dla pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Dyrektor zakończyła swoje przemówienie słowami: ,,Drodzy Uczniowie, naszym celem na ten rok, niech stanie się bycie coraz lepszym obywatelem i dobrym człowiekiem, ponieważ (…) żeglarz, który nie wie dokąd płynie, nie ma nigdy pomyślnych wiatrów”.

Ciepłe słowa i życzenia na nowy rok szkolny skierował również do młodzieży i nauczycieli proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku – ks. Zbigniew Sajewski, przypominając o wieloletniej współpracy szkoły z parafią.

Po oficjalnych uroczystościach, przy dźwiękach piosenki Pectus pt. ,,Szkoła marzeń”, pierwszoklasiści udali się do sal na spotkanie organizacyjne z wychowawcami.

Komisja ds.promocji szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.05
8,761,831 unikalne wizyty