Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Bal Studniówkowy

Bal Studniówkowy

 

25 stycznia 2020 r. o godzinie 18.00 maturzyści ZS nr 1 w Płońsku tradycyjnym polonezem rozpoczęli Studniówkę. Pani Marzanna Szacherska - dyrektor szkoły wspólnie z nauczycielem wychowania fizycznego, panem Piotrem Kozerą, poprowadzili klasę III LP, a w kolejnych turach prezentowali się uczniowie z klas: III LW, IV TŻ, IV TR i IV TMGS.

Konferansjerzy: Daria Grzymkowska i Mateusz Żulewski z klasy III LW, powitali wszystkich bardzo serdecznie i oddali głos Dyrekcji. Wśród gości obecni byli: p. Elżbieta WiśniewskaStarosta Powiatu Płońskiego, p. Andrzej Pietrasik- Burmistrz Miasta Płońska, p. Andrzej Stolpa, który reprezentował p. Aleksandra Jarosławskiego, Wójta Gminy Płońsk, p. Włodzimierz Pająk- Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego, a także ks. kanonik Zbigniew Sajewski- proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku.

Wychowawcami klas maturalnych w tym roku byli: pani Dorota Gut- Pacuszka, pani Anna Dobrowolska, pani Agnieszka Urban, pani Magdalena Staniszewska oraz pan Zbigniew Pawlak.  Młodzież podziękowała swoim wychowawcom za opiekę, wręczyła pudełka kwiatów dyrektorom, swoim nauczycielom oraz zaproszonym gościom. Szczególne podziękowania skierowano w stronę Komitetu Studniówkowego. Na ręce p. Agaty Żulewskiej- wieloletniej Przewodniczącej Rady Rodziców oraz p. Agnieszki Adamskiej, ofiarowano pudełka kwiatów. Pani Adamska zabrała głos w imieniu wszystkich rodziców tegorocznych maturzystów, dziękując za opiekę nad młodzieżą, wskazywanie właściwych rozwiązań, propagowanie kreatywności i przygotowywanie do dorosłego życia.

Uczniowie wykazali się pomysłowością i poczuciem humoru podczas programu artystycznego, ponieważ pozwolili sobie na wyróżnienia swoich dyrektorów i nauczycieli w Oskarowych kategoriach. Prowadzący Oskary: Dawid Ziemnicki z klasy II TL i Katarzyna Osmańska z klasy III LP stwierdzili, że ,,życie szkolne przypomina film, czasami jest to komedia, a czasami dramat. W związku z tym potrzebni są ludzie, dzięki którym on powstaje”. Takimi słowami rozpoczęto galę wręczania Oskarów. Statuetki wręczali ci, którzy wyróżniali się w ciągu minionych 3,4 lat w społeczności szkolnej, m.in. dowódcy klas mundurowych, stypendyści Prezesa Rady Ministrów, szkolni artyści, a także Ci, którzy byli zafascynowani swoimi pedagogami, bądź przeżywali chwile grozy podczas zajęć i tych emocji nie są w stanie zapomnieć do końca życia.

Zwycięzcą Oskara w kategorii PRODUCENT FILMOWY otrzymała ,,osoba, która w tym, co robi, jest perfekcyjna, a każdy film jest przez Nią dopracowany  w najdrobniejszym szczególe”. Wyróżniono - p. Marzannę Szacherską, dyrektor ZS nr 1 w Płońsku. Prowadzący dodali, że ,,każdy producent ma asystenta, a tylko  nauczyciel posiadający bardzo wyostrzone zmysły może pełnić funkcję asystenta producenta”. ASYSTENTEM PRODUCENTA została p. Ewa Litewka, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku. Oskara w kategorii KIEROWNIK PRODUKCJI otrzymał: p. Stanisław Urban – wicedyrektor szkoły.

Podczas gali zaznaczono, że ,,wszyscy członkowie Szkolnej Akademii Filmowej mają świadomość, ze bez udziału scenarzysty, żadne przedsięwzięcie nie miałoby szans powodzenia”. Oskara w kategorii SCENARZYSTA otrzymała-  p. Agnieszka Rykowska, wicedyrektor szkoły.

W dalszej części Gali Oskarowej przyszedł czas na reżyserię i nagrody dla pierwszoplanowych aktorów. Jonasz Marciniak, mówiąc o swoim wychowawcy- p. Zbigniewie Pawlaku i wręczając Oskara w kategorii Najlepszy Reżyser, powiedział: ,,Nauczyciel ten potrafi wyreżyserować najwspanialszy film : ,,Skazani na sukces”. Podobno sam przerobił dziecięcy wózek na kosiarkę ogrodową i jako jedyna z naszych gwiazd posiadła moc władania czasem. Nie patrząc na upływający czas, w sercu zawsze będzie wesołym, dowcipnym 17 latkiem”.

Uczeń klasy IV TMG -Mikołaj Obrębski, wychodząc na podium stwierdził, że ma zaszczyt wręczyć nagrodę nauczycielowi, który jest mistrzem w swoim fachu, ponieważ niezwykła przenikliwość i detektywistyczny zmysł pozwala wychowawcy, o którym mowa, na zlokalizowanie  maturzysty  w najdalszej odległości od miejsca nauki. Za Najlepszą Rolę w Filmie Detektywistycznym Oskara otrzymała p. Magda Staniszewska, natomiast za Pierwszoplanową Rolę w Filmie Anglojęzycznym - miss  Agnieszka Urban, która dzięki swoim metodom spowodowała, że język angielski nie jest obcy dla młodzieży ZS nr 1.

Katarzyna Osmańska wręczyła nagrodę za Pierwszoplanową Rolę w Filmie Dramatycznym pani Dorocie Gut- Pacuszce, dodając, że ,,aktorzy, którzy z nią współpracują, doskonale wiedzą, że w trakcie realizacji dzieła towarzyszą jej niezwykle silne emocje. Im bliżej premiery filmu pt.: ,,,Matura”, dramaturgia odgrywanej przez nią roli wzrasta, by w dniu projekcji osiągnąć apogeum”.

Ostatni w tym roku szkolnym Oskar dla Najlepszego Operatora Dźwięku przypadł wychowawcy klasy III LW- p. Annie Dobrowolskiej. Artystka szkolna, Adela Malon, wręczając nagrodę, dodała, że ,,dzięki zwycięzcy w tej kategorii, życie szkolne nabierało natężenia, emocje sięgały zenitu…”

Wieczór studniówkowy uatrakcyjniono pokazem mody nauczycielskiej. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 wcielili się w rolę modelek i modeli, prezentując propozycje nowej garderoby dla dyrektorów i wychowawców klas maturalnych. W czasie programu nie zabrakło gwiazdy wieczoru, którą była uczennica klasy I TŻp- Dorota Lewandowska.

Najwięcej emocji wzbudził jednak Szkolny Kabaret w wykonaniu Natalii Szpakiewicz z klasy III LW oraz chłopców z technikum dotyczący charakterystyki studniówkowych tancerzy.

Część oficjalną zakończyły słowa poety, który powiedział: ,,Jeśli któregoś dnia mamy być szczęśliwi, to dlaczego nie zacząć od dziś?" Uradowani, pełni euforii maturzyści życzyli wszystkim wspaniałej zabawy do białego rana, dziękując przy okazji nauczycielom języka polskiego, pod kierunkiem których przygotowali część artystyczną. Atmosferę najlepiej oddadzą zdjęcia i nagrania. Zapraszamy do obejrzenia filmów i zdjęć na portalu Radia Płońsk oraz plonszczak.pl.

Wystąpili:

3 LW: Mateusz Żulewski, Daria Grzymkowska, Adela Malon, Szymon Dąbrowski, Natalia Szpakiewicz
3 LP: Katarzyna Osmańska, Zuzanna Baranowska

4 TŻ: Filip Czaicki

4 TR: Jonasz Marciniak

4 TRGS: Mikołaj Obrębski
3 TR: Radosław Tomaszewski, Mateusz Konieczek, Kowalczyk Daniel
2 TŻ: Jakub Wiśniewski
2 TL: Dawid Ziemnicki, Szymon Konwerski
1 TŻp: Dorota Lewandowska (śpiew)

 

Opracowała: Anna Dobrowolska

 

zdjęcia

Wygenerowano w sekund: 0.04
8,398,031 unikalne wizyty