Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

OBÓZ NARCIARSKI

OBÓZ NARCIARSKI

od 3.01. 2020 do 7.01.2020 r.

 

W dniach od 3 do 7 stycznia 2020 roku, grupa uczniów z klas mundurowych, brała udział
w obozie narciarskim w miejscowości Murzasichle k. Zakopanego. Głównym celem wyjazdu była nauka jazdy na nartach zjazdowych. Organizatorami pobytu w górach oraz opiekunami młodzieży byli: nauczyciel wychowania fizycznego w klasach policyjnych - p. A. Markowski oraz wykładowcy prawa policyjnego i służby policyjnej: p. Piotr Jaszczur i p. Robert Osmański.

W czasie kilkudniowego pobytu w górach uczniowie spędzili 22 godziny na stoku narciarskim w Murzasichle oraz położonej obok miejscowości Małe Ciche. Pod okiem wykfalifikowanego instruktora uczyli się i doskonalili technikę narciarstwa zjazdowego. Początki nie były łatwe, jednak już po pierwszym dniu wszyscy samodzielnie zjeżdżali ze stoku. Kolejne zajęcia polegały 
na doskonaleniu umiejętności. Pod koniec obozu uczniowie próbowali swoich sił na dłuższym stoku
( 1250m) w miejscowości Małe Ciche. Okazało się, że i tu czują się swobodnie i bez problemu radzą sobie z jazdą na nartach. W przerwach między zajęciami był czas na: pieczenie kiełbasek, gorący bigos i ciepłą herbatę.

Oprócz nauki narciarstwa uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego, wjechali
na Gubałówkę, spacerowali po słynnych Krupówkach. Wieczorami wszystkich czekała rywalizacja
na kręgielni lub zabawa na dyskotekach organizowanych w miejscu zakwaterowania.

Obóz w Murzasichle był to świetnie spędzony czas. Uczniowie mogli nabyć nowe umiejętności, a także podziwiać w zimowej scenerii piękno polskich gór. Styczniowy wyjazd
z pewnością będzie początkiem nowej pasji młodzieży. Mamy nadzieję, że obozy narciarskie organizowane przez ZS nr 1 w Płońsku, staną się coroczną tradycją klas I i II LP.

Opracował: Arkadiusz Markowski

 

zdjęcia

Wygenerowano w sekund: 0.05
7,635,601 unikalne wizyty