Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 02.09.2018r. o godzinie 9.00 młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, po wakacyjnej przerwie, usłyszała pierwszy dzwonek. Uroczystość inaugurującą nowy rok szkolny prowadziła nauczycielka języka polskiego- p. Anna Dobrowolska. Uczniowie zostali powitani dźwiękami i słowami piosenki zespołu Pectus ,,Szkoła marzeń”, w tle widoczne były  słowa ks. prof. Michała Hellera ,,Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania”.


Pani dyrektor Marzanna Szacherska powitała serdecznie zaproszonych gości: starostę powiatu płońskiego – Elżbietę Wiśniewską, ks. kan. Zbigniewa Sajewskiego, dyrektora CKP – pana Włodzimierza Pająka, kierownik internatu- panią Małgorzatę Muniowską, przedstawiciela Rady Rodziców- panią Katarzynę Gizińską, a także gościa specjalnego, panią Hannę Woźnicką- przedstawiciela wojennego pokolenia. Powitano nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów Zespołu Szkól nr 1 w Płońsku. W sposób szczególny zwrócono uwagę na pierwszoklasistów, którzy w bieżącym roku szkolnym rozpoczynają naukę w naszej szkole, a są to absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej.

 

Z 1 września łączy się rocznica wybuchu II wojny światowej. Prowadząca uroczystość podkreśliła, że 80 lat temu młodzież nie dotarła na powakacyjne spotkanie do szkół. ,,Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na tragiczne pokolenie, świadków tamtych wydarzeń
i symbolicznie dokończyć przerwany przez wybuch II wojny światowej marsz dzieci i młodzieży do szkoły. Dziękujemy i oddajemy szacunek całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny: za ich życie, za to co robili dla Polski
”- podkreśliła A. Dobrowolska, oddając głos  zacnemu gościowi- pani Hannie Woźnickiej, która podzieliła się wspomnieniami wojennymi, zwracając uwagę młodemu pokoleniu na wartość patriotyzmu.

 

Zanim zakończono część oficjalną Weronika Drozdowska z klasy II LW zaśpiewała piosenkę, dedykując ją młodszym kolegom rozpoczynającym naukę w naszej szkole.  Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania organizacyjne.

 

Rok szkolny 2019/20 został zainaugurowany!Smile


Przygotowała: A. Dobrowolska

Wygenerowano w sekund: 0.06
6,841,641 unikalne wizyty