Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Laureat i finalista XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Laureat i finalista XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W roku szkolnym 2018/2019 dwóch uczniów z klasy IV TR Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku: Marek Machciński i Mateusz Szymański, odnieśli sukces w XLIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Marek Machciński uzyskał tytuł laureata i uplasował się na siódmej pozycji w skali całego kraju. Mateusz Szymański zajął dwudzieste szóste miejsce w skali kraju, uzyskując w ten sposób tytuł finalisty.

Zmagania obu olimpijczyków na szczeblu ogólnopolskim poprzedził udział  w olimpiadzie na szczeblu szkolnym oraz okręgowym. Eliminacje okręgowe odbyły się w kwietniu na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mateusz Szymański i Marek Machciński zajęli wówczas I i II miejsce, w związku z czym, obaj zakwalifikowali się do etapu centralnego.

Ostatni – ogólnopolski etap olimpiady odbył się w dniach 7-8 czerwca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej, w powiecie gorlickim, w województwie małopolskim. Reprezentanci ZS nr 1 w Płońsku startowali z bloku – mechanizacja rolnictwa.

Lokaty przez nich osiągnięte dowodzą wysokiego poziomu nauczania przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Płońsku. Sukcesy uczniów stanowią również potwierdzenie profesjonalizmu nauczyciela prowadzącego – Zbigniewa Pawlaka,  który od wielu lat z powodzeniem rozbudza w młodzieży zainteresowania mechanizacją rolnictwa. Zaangażowanie pana Zbigniewa Pawlaka od lat owocuje sukcesami uczniów Zespołu Szkół  Nr 1 w Płońsku.

Komisja ds. promocji szkoły ZS nr 1 w Płońsku

Wygenerowano w sekund: 0.04
6,160,073 unikalne wizyty