Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pani Anna Nowakowska profesjonalnym nauczycielem języka rosyjskiego jako obcego!

Pani Anna Nowakowska profesjonalnym nauczycielem języka rosyjskiego jako obcego!

 

Pani Anna Nowakowska – nauczycielka języka rosyjskiego w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku zdała profesjonalny egzamin certyfikacyjny przed rosyjską państwową komisją egzaminacyjną Instytutu Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie.

 

Pilotażowy Program Certyfikacyjny – „Profesjonalny nauczyciel języka rosyjskiego jako obcego” przeprowadzany był w Polsce w tym roku po raz pierwszy i składał się z dwóch etapów. Na pierwszym etapie rusycyści z całej Polski pisali pisemny test obejmujący wiedzę z zakresu leksyki, gramatyki, frazeologii języka rosyjskiego oraz metodyki i psychologii nauczania, a także wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu.  Na drugim etapie nauczyciele przygotowywali scenariusz lekcji w języku rosyjskim, który oceniany był według ściśle przyjętych kryteriów. Oceniano między innymi innowacyjność, umiejętność organizacji czasem na lekcji, dobór metod i form pracy, wykorzystanie multimediów oraz zastosowanie niestandardowych rozwiązań.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Na zdjęciu poniżej Pani profesor Ludmiła Szypielewicz – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego wręcza certyfikat Pani mgr Annie Nowakowskiej

Wygenerowano w sekund: 0.04
6,160,654 unikalne wizyty