Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wycieczka - FABA 2019

FABA Baboszewo 2019

 

W dniu 5 czerwca 2019 roku uczniowie  klas: II TRM i IITM  pod opieką nauczycieli Tadeusza Więcława, Edwarda Prusaka oraz Andrzeja Kraszewskiego  uczestniczyli w  wyciecze szkolnej  do firmy „FABA” z siedzibą w  Baboszewie.

 „FABA” S.A. to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma, specjalizująca się w produkcji narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Jest największym i najbardziej znanym w Polsce producentem różnych rodzajów narzędzi do maszynowej obróbki drewna. Swoje wyroby dostarcza na rynek krajowy, oraz do prawie 50 krajów świata. Narzędzia firmy FABA  są stosowane w różnych gałęziach przemysłu drzewnego, meblarskiego oraz  budowlanego.

 Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem zakładu, jego zarządzaniem oraz nowoczesnym procesem produkcji. Mogli porozmawiać z  kadrą techniczną  i pracownikami produkcji. Obejrzeli  nowocześnie wyposażoną bazę maszynową, w której produkcja i kontrola procesów technologicznych odbywa się na urządzeniach elektronicznych i laserowych najnowszej generacji a w procesach technologicznych stosuje się  najwyższej jakości materiały. Uczniowie byli zainteresowani nowoczesnym parkiem maszynowym, wśród którego dominowały obrabiarki CNC.

 Wśród pracowników zakładu można było spotkać wielu absolwentów naszej szkoły, szczególnie z klas technikum mechanicznego i mechatronicznego, którzy znaleźli tu zatrudnienie. Uczniowie dowiedzieli się również o tym, że i dla nich, jeżeli tylko będą chcieli, po zakończeniu szkoły czekają ciekawe oferty pracy.

 

Opracował Andrzej Kraszewski

zobacz zdjęcia

Wygenerowano w sekund: 0.05
8,029,679 unikalne wizyty