Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Praktyki zagraniczne Erasmus+

"WE ARE GOING TO GREECE SOON"

 

W przyszłym roku szkolnym 2019/20 uczniowie Technikum nr1 w Płońsku wyjadą na praktyki do Grecji w ramach programu ERASMUS+

 

Nasz wniosek Zespołu Szkół nr 1 im.Stanisława Staszica w Płońsku „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” został pozytywnie zaopiniowanyprzez ekspertów Narodowej Agencji ERASMUS+ w ramach akcji 1. Mobilność uczniów i kadry w sektorze Kształceniai Szkolenia Zawodowego.


To ogromne korzyści dla uczniów kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki czy technik grafiki i poligrafii cyfrowej, wyjadą do Grecji.  


Praktyki stażowe odbędą się w firmach, zakładach pracy, hotelach czy restauracjach. Młodzież dodatkowo realizować będzie program kulturowy umożliwiający im poznanie kraju, jego kultury, specyfiki i ciekawych miejsc turystycznych. Decyzję o przystąpieniu do programu mobilności ERASMUS+ podjęliśmy, ponieważ chcemy poszerzyć możliwości rozwoju nauczania zawodowego, rozwoju interpersonalnego uczniów i nauczycieli, podnosić ich kwalifikacje, a także poszerzać horyzonty oraz zmieniać oblicze nauczania zawodowego na terenie Powiatu Płońskiego.


Udział w projekcie mobilności jest szansą nie tylko na podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów i nauczycieli, doskonalenie posiadanychumiejętności, ale też na podniesienie jakości pracy szkoły, jako placówki oświatowej oraz na nadanie jej europejskiego wymiaru. Jednym z głównych celów działalności naszej szkoły jest poszukiwanie nowoczesnych metod, narzędzi,technik, partnerów związanych z branżą zawodową, w celu wykorzystania ich podczas procesu kształcenia zawodowego. Pragniemy pokazać młodzieży jak działają struktury edukacyjne w innych krajach europejskich, tym bardziej, że polski system szkolnictwa zawodowego przechodzi gruntowne przemiany.

 

Po zakończeniu stażu i zaliczeniu praktyk uczniowie otrzymają certyfikaty ECVET i Europass Mobilnośćktóre otworzą im również drogę zawodową na rynku pracy w krajach Unii Europejskiej. Przed nami dużo pracy przygotowawczej, rekrutacja uczniów do projektu, realizacja programów zaplanowanych w projekcie.

 

Koszt dofinansowania ze środków unijnych wynosi 116,202 Euro.

Wygenerowano w sekund: 0.04
8,029,230 unikalne wizyty