Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Porozumienie o współpracy z firmą AMP Logistyka Sp. z o.o.

W dniu 24 maja 2019r. w Ciechanowie zostało uroczyście podpisane porozumienie o współpracy między Zespołem Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, a firmą AMP Logistyka Sp. z o.o..

Szkołę reprezentowała dyrektor Marzanna Szacherska, firmę partnerską - prezes zarządu pan Krzysztof Kuciński. Porozumienie zostało zawarte w obecności przedstawiciela Powiatu Płońskiego, naczelnika Wydziału Oświaty – pana Pawła Dychto.

Celem zawartego porozumienia jest potrzeba wspólnego działania (szkoła, powiat, zakład pracy) w kierunku kształcenia zawodowego młodzieży na potrzeby lokalnego rynku pracy. Zakres współpracy obejmuje w szczególności: działania na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych stosowanych w logistyce, prowadzenie działań promocyjno-informacyjnych dotyczących aktywności szkoły i pracodawcy,  związanych z kształceniem zawodowym młodzieży.

Organizatorem konferencji, podczas której zawarto umowę, było Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie. Podczas spotkania omawiano rolę pracodawców w kształceniu zawodowym. Zaprezentowano również szkoły kształcące zawodowo w Ciechanowie, Żurominie czy Pułtusku.

To ważne wydarzenie  doskonale wpisuje się w ogół inicjatyw szkoły podnoszących prestiż kształcenia zawodowego. Kierunek technik logistyk otwarty został w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku w ubiegłym roku szkolnym, w bieżącym roku jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej (obok klas mundurowych) wybieranym w tej szkole.

Wygenerowano w sekund: 0.05
8,029,449 unikalne wizyty