Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku na podium w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина”.

Uczeń klasy III TŻ w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku - Filip Czaicki zajął III MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина” (Moja Mała Ojczyzna). Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie,  a Patronat nad konkursem objął Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie.

W konkursie brali udział uczniowie polskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju. Konkurs służył przede wszystkim szerokiej popularyzacji języka rosyjskiego oraz ·kształtowaniu wyobraźni, umiejętności plastycznych i umiejętności informatycznych uczniów. Tematem pracy było przedstawienie w języku rosyjskim w formie prezentacji multimedialnej „mojej małej ojczyzny” – rodzinnej miejscowości w ciekawym, niebanalnym ujęciu.

Nad przygotowaniem ucznia do konkursu czuwała  pani Anna Nowakowska – nauczyciel języka rosyjskiego w ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sobotę 6 kwietnia 2019 roku w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie. Nagrody wręczali zwycięzcom i ich opiekunom między innymi wykładowcy z Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina
w Moskwie – Honorowego Patrona Konkursu. Zagraniczni goście gratulowali uczniom pomysłowości w ujęciu tematu, a nauczycielom podziękowali za trud pracy i efektywne motywowanie uczniów do nauki języka rosyjskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Materiał nadesłany przez ZS nr 1 w Płońsku

Wygenerowano w sekund: 0.03
5,186,639 unikalne wizyty