Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne

Nasze szkolne rekolekcje wielkopostne trwały od 1 do 3 kwietnia br. Codziennie rano spotykaliśmy się na nabożeństwie pokutnym. Słowa naszego rekolekcjonisty zapadały nam głęboko w sercach. Wielu z nas zapragnęło spotkać się z Chrystusem w sakramencie spowiedzi i Eucharystii. Napełnieni łaską wróciliśmy do szkoły, by spotkać się z p. Barkiem Krakowiakiem, który w bardzo emocjonalny sposób opowiedział nam o  swojej trudnej drodze  do   Boga. To świadectwo wiary poruszyło chyba każdego. Wyjątkowo pięknie mówił o tym, jak chwili obecnej ważny jest dla niego Chrystus, którego traktuje jak najlepszego, realnie istniejącego, przyjaciela. Możemy lepiej  poznać  jego historię czytając bloga: „Z buta do Maryi” .

W drugim dniu naszych rekolekcji zostaliśmy pokrzepieni słowem Bożym i życiowymi wskazówkami rekolekcjonisty. Najważniejsze, że duża większość z nas przystąpiła do Eucharystii i spotkała się z Jezusem. Po kościele w szkole czekała na nas przygotowana przez klasę II LP Droga Krzyżowa. Myślą przewodnią byli święci, którzy zaufali miłosiernej miłości Jezusa i osiągnęli niebo. Są dla nas wzorem i dają pewność, że każdy z nas może zostać świętym. Ostatniego dnia, natomiast,  oglądaliśmy film edukacyjny i braliśmy udział w quizie religijnym.

W czasie trwania rekolekcji mieliśmy czas na kontemplację, a przede wszystkim obchodziliśmy 14. rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że miniony czas był owocnie wykorzystany przez uczniów i nauczycieli.

zobacz zdjęcia

Przygotował: M. Szadkowski

Wygenerowano w sekund: 0.05
5,186,500 unikalne wizyty