Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Odliczanie do matury rozpoczęte...

19 stycznia 2019r. To ważna data dla uczniów ZS nr 1 w Płońsku, ponieważ tego dnia w sali Marco odbył się tegoroczny bal studniówkowy. Zabawę poprzedziły tygodnie przygotowań. Uczniowie klasy III LP uczestniczyli w kursie tańca towarzyskiego, który poprowadził Jakub Nowak- instruktor Klubu Tańca Love to Dance. Młodzież podczas tych zajęć nauczyła się między innymi rock and rolla oraz twista.

 

Uroczystość rozpoczęła się pokazem tańca towarzyskiego w wykonaniu wspomnianych uczniów klasy III LP i osób im towarzyszących. Następnie Pani dyrektor Marzanna Szacherska powitała zaproszonych na uroczystość gości i wygłosiła swoje przemówienie. Ważnym akcentem wystąpienia było uczczenie minutą ciszy zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza.

 

W ramach podziękowań za poświęcony maturzystom czas, nauczyciele i goście zostali obdarowani kwiatami. Życzenia do bohaterów wieczoru skierowali naczelnik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Płońsku Pan Paweł Dychto, w imieniu nieobecnego burmistrza Płońska radny Rady Miejskiej – Pan Arkadiusz Barański, wójt  Gminy Płońsk  Pan Aleksander Jarosławski oraz proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe ks. Zbigniew Sajewski.


Po wystąpieniach gości uczniowie poszczególnych klas,  w muzycznych prezentacjach w zabawny sposób przedstawili specyfikę zawodów, do których przygotowuje nasza szkoła.

 

By tradycji stało się zadość odtańczyli poloneza Wojciecha Kilara, który poprowadziła pani dyrektor i wychowawcy klas. Wychowawcami obecnych klas maturalnych są:

p. Małgorzata Mucha – III LP, p. Piotr Żochowski –  III LW,  p. Dagmara Kawczyńska – IV TFSp. Jolanta Najechalska – IV TMT, p. Anna Fijałkowska – IV TR i p. Małgorzata Lelińska- Tobolska - kl IV TŻ.

Prawdziwą niespodzianką części artystycznej okazał się występ wychowawczyń, które zaśpiewały piosenkę dedykowaną uczniom. Był to utwór Sound'n Grace i Filipa Lato – 100, mający  zmotywować  młodych ludzi do działania.

 

zobacz występ wychowawczyń...

 

Następnie maturzyści oddali się szalonej zabawie i wytrwale bawili się do godz. 5 nad ranem. Była to niezwykła i niezapomniana noc, która pozwoliła zapomnieć o przedmaturalnym stresie i na pewno na długo pozostanie w pamięci.

 

zobacz zdjęcia...

 

zobacz zdjęcia...

 

Opracowała: p. Małgorzata Mucha

zdjęcia: plonskwsieci.pl, plonsczak.pl


Wygenerowano w sekund: 0.03
5,388,785 unikalne wizyty