Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Debata oksfordzka „ Fonoholizm – czy to już epidemia”

W dniu 17 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Nr 1 odbyła się debata oksfordzka pt: „ Fonoholizm – czy to już epidemia”. Spotkaniu przewodniczyła Marszałek – Magdalena Starzewska- uczennica kl. 2 TŻ wraz z Sekretarzem – Pawłem Białeckim uczniem kl. 2 LW. Grupę Propozycji reprezentowali uczniowie: Dominika Kurek z klasy kl.1TL, Daria Grzymkowska z kl.2LW, Bartłomiej Krajczyński z kl.1TRM. Natomiast grupę Opozycji: Anna Niewiadomska z kl.1LP, Wiktoria Sych - kl.1LP i Dominik Szczypiński - kl.1LP.

 

W przygotowanych przez siebie wypowiedziach grupa propozycji starała się przekonać publiczność, że problem nadmiernego używania telefonów przez młodych ludzi wiąże się z poważnymi i długofalowymi skutkami. Na poparcie swojej tezy zaprezentowano wyniki ankiety przeprowadzonej w naszej szkole dotyczącej użytkowania telefonów oraz wyświetlono zdjęcia obrazujące zdominowanie życia człowieka od najmłodszych lat światem nowoczesnej technologii. Scharakteryzowano również syndrom FOMO oraz zjawisko „ślepoty smartfonowej”. Grupa opozycji odpierając zarzuty poprzedników podkreśliła, że telefon jest niezbędnym narzędziem w codziennym życiu. Ułatwia nie tylko załatwienie spraw, formalności ale również edukuje i wspiera rozwój młodego człowieka.

 

Po prezentacji argument obu grup, głos zabrał zaproszony gość Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płońsku Pan Jarosław Chyliński. W swojej wypowiedzi prelegent odniósł się do krajowych badań dotyczących używania telefonu a także doświadczeń i prywatnych spostrzeżeń. Wcześniej niezauważalny problem staje się w ostatnich latach szeroko widoczny. Na zakończenie swojej wypowiedzi zaproszony gość podkreślił, że najważniejsze w użytkowaniu telefonu jest zachowanie umiaru i podtrzymywanie prawidłowych relacji międzyludzkich.

 

Po wypowiedzi Pana Dyrektora odbyło się głosowanie publiczności, która większością głosów opowiedziała się za argumentami Opozycji. Marszałek poinformowała zebranych, że zwieńczeniem debaty będzie realizacja w II semestrze „Aktywnych przerw bez telefonu” oraz „Happeningu sportowego”.

 

Realizatorami debaty profilaktycznej byli wymienieni wychowankowie Internatu w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku oraz opiekunowie grupy PatPortowej: Joanna Kierszak, Monika Gołębiowska-Łaska, Adrianna Osmycka, Jarosław Płuciennik.

 

Pomoc techniczna: Magdalena Orlikowska, Honorata Baniak, Agnieszka Witólska, Arkadiusz Markowski.

 

zobacz zdjęcia...


Zdjęcia: p. Joanna Kierszak

 

Notatkę sporządziły: p. Monika Gołębiowska-Łaska, p. Joanna Kierszak.

Wygenerowano w sekund: 0.04
7,635,614 unikalne wizyty