Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

# RAZEM NA ŚWIĘTA

Okres przedświąteczny to nie tylko czas gorączkowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, ale także wyjątkowa okazja do podzielenia się z innymi tym co mamy najważniejszego, sercem. Wolontariusze Zespołu Szkół nr 1 doskonale o tym pamiętają i jak co roku podjęli się wielu działań na rzecz potrzebujących, a ich pomoc  sięgnęła w tym roku nawet poza granice kraju...  

 

W grudniu 2018 r. nasza szkoła włączyła się w akcję związaną z  przedświątecznym wolontariatem pt. „Razem na Święta” organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wśród aktywności wolontariackich podjętych przez szkołę znalazły się współorganizacja przedświątecznego spotkania dla społeczności diabetyków  w szkole, zorganizowanie zbiórki darów dla polskich dzieci z Litwy i Łotwy, przygotowanie świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących uczniów. Szkoła włączyła się także w ogólnopolską zbiórkę żywności we współpracy z TPD i Bankiem Żywności w Ciechanowie, pomoc osobom chorym  i starszym, a także w inne przedsięwzięcia. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące każdego z szkolnych przedsięwzięć.

 

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu po raz kolejny wzięli udział w zbiórce żywności w sklepie Tesco. Zbiórka została zorganizowana we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieciom w Płońsku oraz Bankiem Żywności w Ciechanowie. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku zachęcali kupujących do podzielenia się produktami spożywczymi z osobami potrzebującymi, zamieszkującymi nasz powiat. Zbierano m.in. produkty spożywcze długoterminowe, słodycze, z których przygotowano świąteczne paczki. Łącznie zebrano ponad 1,5 tony produktów. Zbiórkę koordynowała pedagog p. Monika Gołębiowska – Łaska.

 

 

PACZKI ŚWIĄTECZNE

 

Dzięki współpracy naszej szkoły z parafią Św. M. Kolbe w Płońsku oraz Caritasem, w dniu 12 grudnia 2018r. przekazano 25 paczek świątecznych najbardziej potrzebującym uczniom szkoły. Znalazły się w nich produkty spożywcze przydatne w przygotowaniu świątecznych posiłków oraz słodycze. Akcja pomocy uczniom kontynuowana jest z powodzeniem od kilku lat. Odbiorców paczek wskazują corocznie wychowawcy klas, na podstawie sytuacji materialnej, rodzinnej dziecka oraz stosunku do obowiązków szkolnych.

 

 W tym roku szkolnym dodatkową paczkę przygotowano dla potrzebującej płońskiej rodziny. Oprócz produktów żywnościowych, znalazły się w niej zabawki dla kilkuletniej dziewczynki. Koordynacją zbiórki zajmują się ks. Andrzej Żywiałowski i pedagog Monika Gołębiowska – Łaska.

 

  

„NASZE WSPÓLNE ŚWIĘTA” -

POMOC PRZEKRACZA GRANICE...

 

Wolontariusze, młodzież i nauczyciele ZS nr 1 postanowili również wesprzeć polskie szkoły poza granicami kraju. Z inicjatywy Zarządu Powiatu Płońskiego oraz przedstawicieli szkoły podstawowej w Radzikowie włączyliśmy się w przygotowanie świątecznych paczek dla polskich szkół w  Krasławiu (Łotwa) i Wesołówce (Litwa).  

 

W dniach  04-12.12.2018 r. zbieraliśmy w szkole słodycze, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, materiały plastyczne do prac kreatywnych (filce, brokaty, krepa, patyczki kreatywne, itd, itp.) przybory szkolne, gry edukacyjne, książki dla dzieci, dzięki którym dzieci z rodzicami będą mogły ćwiczyć język polski), symbole przypominające na co dzień o Polsce. Wszystkie dary powędrowały już do dzieciaków na Litwie i  Łotwie. Do paczek dołączyliśmy serdeczne pozdrowienia, uśmiech i wyrazy solidarności z rodakami poza granicami kraju. W zbiórkę, nadzorowaną przez nauczycielkę p. Annę Jackiewicz-Ochidi i pedagog p. Monikę Gołębiowską-Łaskę, włączyły się klasy 1w, 2k/b, 1TŻ, 2 TŻ, 2 TF/M, 2LW, 3TŻ, 3TR, 4TŻ oraz 4 TS.

 

SPOTKANIE WIGILIJNE DIABETYKÓW

 

Jak co roku, młodzież naszej szkoły włączyła się w organizację spotkania wigilijnego członków Płońskiego Stowarzyszenia Diabetyków. W tym roku odbyło się ono dn.11.12.2018 w Internacie ZS nr 1. Pod kierunkiem pań  Moniki Kon, Ewy Borawskiej, Agnieszki Pachli oraz Zenony Szostek młodzież z klas 2 TŻ, 3 TŻ, 3 k przygotowały wigilijny poczęstunek i towarzyszyła członkom stowarzyszenia w przedświątecznym spotkaniu.

 

Z WIZYTĄ U POTRZEBUJĄCYCH...

 

12 grudnia 2018 r. klasa 2 TŻ wraz z wychowawczynią p. Ewą Borawską udali się z wizytą do Szpitala Powiatowego im. Marszałka J. Piłsudskiego w Płońsku aby obdarować pacjentów Oddziału Wewnętrznego własnoręcznie wykonanymi słodkimi prezentami. 19 grudnia inna klasa tj., 1k odwiedziła pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Płońsku obdarowując ich słodkimi prezentami (opiekun p. Monika Kon). Młodzież umiliła chorym pobyt rozmową i drobiazgami w tym trudnym  dla nich czasie.

 

Udział młodzieży naszej szkoły w przedświątecznych działaniach wolontariackich to nie tylko pomoc najbardziej potrzebującym, ale również uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby otoczenia i ugruntowanie pożądanych postaw.

 

 

Dziękujemy młodzieży, nauczycielom i wszystkim,

którzy włączyli się w pomoc przedświąteczną.

 

zobacz zdjęcia...


Wygenerowano w sekund: 0.03
5,186,644 unikalne wizyty