Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

„Pygmalion” w teatrze Buffo

„Pygmalion” w teatrze Buffo

W dniu 29 października 2018, jak co roku, młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku wybrała się do teatru Buffo na spektakl w języku angielskim „Pygmalion”. Dramat autorstwa J.B. Shawa został przedstawiony przez angielską grupę teatralną TNT Theatre Britain w reżyserii Paula Stebbings.

 

Fabuła utworu oparta jest na mitologii Starożytnej Grecji, w której król Cypru Pygmalion, wyrzeźbił posąg kobiety, tak realistyczny i idealny, iż zakochał się w nim.


W dramacie Bernarda Shawa Pygmalionem jest profesor Higgins, który zakłada się ze swoim przyjacielem Pickeringiem, że w ciągu 6 miesięcy wprowadzi na salony biedną kwiaciarkę Elizę. Profesor uczy dziewczynę zasad gramatycznej i pięknej mowy oraz towarzyskiej ogłady, po czym wprowadza ją do ambasady na przyjęcie i wygrywa zakład. Po powrocie do domu nie dziękuje jej jednak, natomiast mówi, że pozbył się w końcu olbrzymiego ciężaru. Dziewczyna ucieka z domu i przenosi się do pani Higgins.

 

W wyjeździe wzięło udział 28 uczniów z klas: II LW (15 osób), II TRM (7 osób), III MGS (6 osób). Przedstawienie było swoistą i bardzo ciekawą lekcją języka angielskiego a młodzież miała również okazję sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

 

Wycieczkę zorganizowała Małgorzata Zielińska-Nosarzewska.


Opiekę sprawowała: Anna Jackiewicz – Ochidi. 

Wygenerowano w sekund: 0.04
7,635,626 unikalne wizyty