Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Tytuł „Seniorzy-Juniorzy „w ZS1

W długi, jesienny wieczór  25 października 2018r. w ramach akcji „SENIORZY –JUNIORZY”  odbyły się warsztaty carvingu, na które uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku zaprosili  panie z Klubu Seniora wraz z panią Julitą Jeziak kierownikiem Klubu Osiedlowego "Plastuś" , funkcjonującego przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Płońsku.

 

Ideą  spotkania było połączenie pokoleń w celach dydaktycznych. Tym razem młode adeptki sztuki kulinarnej  z klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych, Ilona i Magda  pod opieką swojej nauczycielki, wdrażały  seniorki  z klubu i chętnych  nauczycieli innych przedmiotów w trudną, ale nowoczesną  sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach.

 

Dzięki uprzejmości Dyrektora  Centrum Kształcenia Praktycznego w Płońsku zajęcia warsztatowe odbyły się w sali dydaktycznej , na terenie której uczniowie mają możliwość realizować kształcenie praktyczne w branży gastronomicznej.

 

W kilka godzin powstało wiele kwiatów z kapusty, papryki, cukinii, rzodkiewki, niezliczone ilości liści z marchwi, porów, ogórków i melonów, z których finalnie utworzone zostały wielokolorowe kompozycje i bukiety. Chętne do współpracy seniorki pod okiem instruktorów tworzyły  łabędzie z jabłek, jeże z gruszek i inne cudeńka np. z cebuli. Największa jednak radość sprawiło wszystkim zebranym  wspólne utworzenie  kolorowego koguta z ananasa, który dumnie odprowadził zaproszone panie do domów.

 

Zadowolone ze współpracy  juniorki i seniorki pożegnały się w radosnych uściskach i z obietnicą wspólnych akcji kulinarnych w przyszłości.

 

 

Przygotowała

 

 Agnieszka Kmiecik

 

 

Oglądaj zdjęcia na facebooku.

Wygenerowano w sekund: 0.03
5,186,484 unikalne wizyty