Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Skąd się wziął nauczyciel na świecie?- Dzień Edukacji Narodowej w ZS nr 1

Dnia 15 października 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Edyty Kunkowskiej i p. Doroty-Gut-Pacuszki przygotował program artystyczny i scenkę teatralną pt. „Skąd się wziął nauczyciel na świecie?” Prowadzący (Katarzyna Osmańska i Dawid Ziemnicki) wprowadzili obecnych  w atmosferę tego dnia wymownymi słowami: ,,...nauczyciel -to przewodnik, pośrednik, mistrz w swojej profesji, powołany do przekazywania wiedzy innym(...)To zawód, którego orientacja przebiega bezpośrednio ku osobie drugiego człowieka, obejmując jego życie psychiczne z całą tą nieuchwytną sferą osobowości, duchowości, intelektu, emocji, które są najistotniejszym składnikiem człowieczeństwa.


Uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły słowami poety C.K. Norwida, który powiedział: „Wszystko co wielkie jest wielkie przez serce”, po czym młodzież wręczyła słodkie upominki w postaci piernikowych serc. Zostały one wcześniej przygotowane przez uczniów klas gastronomicznych pod opieką p. Moniki Kon i p. Ewy Borawskiej.


Jednak najciekawsza okazała się II część programu, w której nauczyciele brali udział w popularnym programie ,,Milionerzy”. Radosław Białoskórski, który wcielił się w rolę Huberta Urbańskiego, zadawał graczom pytania związane z funkcjonowaniem szkoły, np.

 

W którym miesiącu zostały wycięte tuje przy szkole?

Jak brzmi nazwa płynu do podłóg stosowanego do mycia szkolnych korytarzy?

Który z nauczycieli słynie z tego, że zadaje najwięcej pytań?


Okazało się, że kilku nauczycieli doskonale zna placówkę, w której pracuje. Wśród uczestników gry znaleźli się: wicedyrektor dyrektor Stanisław Urban, Ewa Borawska, Lucyna Parecka-Łaszczyk, Anna Nowakowska i Mieczysław Szadkowski.  Trzech pedagogów wygrało główną nagrodę, chociaż niezastąpiony okazał się telefon do przyjaciela, który wykonywano do niezawodnego pana kierownika administracyjnego: S. Kucharzaka.

 

Po zakończonej grze pan wicedyrektor Stanisław Urban przeznaczył swoją wygraną – milion złotych - na budowę szkolnej hali sportowej.  Najważniejsze jednak było to, że wszyscy: i nauczyciele, i uczniowie mogli się wspólnie bawić.

 

W programie z okazji DEN udział wzięli: Mateusz Śmigielski, Mateusz Piętka, Zuzanna Baranowska, Katarzyna Osmańska, Klaudia Załęcka, Weronika Smolińska, Wiktoria Barszczewska, Angelika Jasińska – z kl. II LP , Radosław Białoskórski z klasy II TRM, Dawid Ziemnicki z klasy I TL i  Ewa Brzewcy z kl. III LW. W rolę hostess wcieliły się: Magdalena Starzewska, Ilona Augustyńska i Karolina Lubasińska z kl. II TŻ. Oprawę wokalną przygotowały : Alicja Krajewska, Adela Malon z  klasy II LW pod kierunkiem p. Lucyny Pareckiej- Łaszczyk.

 

Dziękujemy: p. A. Markowskiemu za obsługę techniczną oraz p. S. Kapuścińskiemu za fotorelację z uroczystości.

 

Komisja ds. promocji szkoły 

 

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,815,887 unikalne wizyty