Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica.

W dniu 15 października w  Zespole Szkół Nr 1 obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica. Sylwetka tego wybitnego Polaka została przybliżona uczniom w wielorakiej formie. Jedną z nich była prezentacja multimedialna, podczas której, w bardzo ciekawy sposób, zostały przedstawione najważniejsze fakty z życia i działalności naszego patrona.

 

 Wiedzę o Stanisławie Staszicu można było poszerzyć także dzięki przygotowanym gazetkom, które zostały wystawione na korytarzu szkolnym. Jedna z nich zawierała nie tylko informacje o naszym patronie, ale także fotografie i  przemyślenia Staszica, które, pomimo upływu lat, nic nie straciły na swojej aktualności. Na drugiej gazetce można było podziwiać portret Stanisława Staszica, który został narysowany przez uczennicę kl. ILP Elżbietę Kamińską.

 

 Dużym zainteresowaniem cieszyły się także  ulotki  poświęcone patronowi szkoły,  na których znajdowała się m.in. krzyżówka. Rozwiązać ją można było dzięki informacjom zawartym w prezentacji i umieszczonym na gazetkach. Za rozwiązanie krzyżówki uczniowie otrzymywali ciekawe nagrody.

Dzięki dzisiejszemu Świętu postać Stanisława Staszica stała się bardziej znana i bliska  wielu uczniom naszej szkoły.

 

W przygotowaniu Dnia Patrona Szkoły aktywny udział wzięli uczniowie kl. ILP: Anna Niewiadomska, Wiktoria Sych , Nikola Klimkowska, Wioletta Rutkowska, Patryk Górnicki i Piotr Strzelczak  oraz uczniowie kl. IITMT: Mateusz Konieczek i Szymon Woźniak.

 

Wszystkim uczniom  serdecznie dziękujemy.

 

Organizatorzy:

 

Ewa Litewka

Elżbieta Kraszewska

Danuta Grabowska

Sylwester Kapuściński


Wygenerowano w sekund: 0.03
4,815,855 unikalne wizyty